يکشنبه, 30 شهريور 1399
عنوان : عدم همكاری مردم در بیرون گذاشتن زباله‌ها در وقت تعیین شده معضلی است كه همواره شهرداری‌ خاش با آن دست و پنجه نرم می‌كند
کد خبر : ۲۹۹۴
تاريخ :
 ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ 
ساعت : ۸:۴۱:۹

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

عدم همکاری  مردم در بیرون گذاشتن زباله‌ها در وقت تعیین شده معضلی است که همواره شهرداری‌ خاش با آن دست و پنجه نرم می‌کند

 شهردار خاش گفت: در بعضی مکان‌ها دیده می‌شود که برخی شهروندان هنگام شب زباله‌های خود را در مکان‌های غیر از مکان تعیین شده رها می‌کنند که این موضوع سبب جمع شدن حیوانات موذی و پاره شدن کیسه‌های زباله توسط گربه‌ها  و دیگر حیوانات می‌شود.

.به گزارش سایت اطلاع رسانی شورای اسلامی و شهرداری خاش مهندس عبدالمجید تمندانی شهردار خاش از شهروندان خواست با رعایت زمان جمع‌آوری زباله شهرداری را در داشتن شهری زیبا وبا نشاط کمک و یاری نمایند.

تمندانی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین مشکلات حال حاضر شهرداری خاش زباله‌های خانگی  است که خارج از زمان تعیین‌شده جلو منازل شهروندان عزیز قرار می‌گیرد. 

وی افزود برای جمع‌آوری صحیح این زباله‌ها باید میان پاکبانان شهرداری و شهروندان هماهنگی به وجود آید تا در زمان مشخصی که مأموران شهرداری خاش اعلام می‌کنند و اژیر ماشین  جمع اوری زباله روشن است، شهروندان محترم خاش زباله‌های خود را کنار در منزل خود قرار دهند.

وی با اعلام اینکه جمع‌آوری زباله در تمام محلات شهر، به ترتیب و با زمان بندی انجام می‌شود اظهار کرد:طرح جمع‌آوری زباله‌ها از محلات مختلف شهر طبق سنوات قبلی از ساعت 6صبح  به بعد انجام می‌شود و تا عصر  ادامه دارد.

تمندانی از پاک‌سازی نهایی زباله‌ها به صورت روزهای زوج  و فرد  خبر داد و گفت: متاسفانه شهروندان در ساعات انتهای شب اقدام به قرار دادن زباله‌های خود در معابر اصلی می‌کنند  و این  کیسه زباله ها با دلایل مختلف از جمله زباله دزد و حیوانات  پاره و سیمای نازیبایی به شهر می‌دهد.و نیز گاهی در جداول و کانیو باعث مسدود شدن فاضلاب  خانگی میشود.

او با اعلام این موضوع که هر بی‌نظمی کوچکی سیمای شهر را خراب می‌کند از مردم خواست برنامه جمع‌آوری زباله‌ها را که به صورت مداوم از طریق برچسب و.... اطلاع‌رسانی شده است رعایت کنند و در ساعات مقرر کیسه زباله خود را بیرون از منزل قرار دهند

تمندانی تاکید کرد: همکاری نکردن مردم نه تنها باعث تولید بیماری، ایجاد بوی تعفن و زشتی چهره شهر می‌شود بلکه می‌تواند به‌وسیله آلوده کردن خاک و آب و هوا زیان‌های بهداشتی و زیست‌محیطی را به بار آورد


نمایش تعداد بازدیدها : 12

بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0