يکشنبه, 30 شهريور 1399
عنوان : دیدار شهردار وشورای اسلامی شهر و شهرستان خاش ، با دكتر روستا عضو هیات مدیره شركت بازآفرینی و معاون سازمان بازآفرینی شهری كشور
کد خبر : ۲۹۹۷
تاريخ :
 ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ 
ساعت : ۸:۵۴:۱۴

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

دیدار شهردار وشورای اسلامی شهر و شهرستان خاش  ، با دکتر روستا  عضو هیات مدیره شرکت بازآفرینی و معاون سازمان بازآفرینی شهری کشور

 به گزارش سایت اطلاع رسانی شورای اسلامی و شهرداری خاش مهندس عبدالمجید تمندانی شهردار ،امان الله کردی تمندانی رییس شورای شهر خاش،مهندس ایوب کرد نماینده شورای شهر در شورای شهرستان و مهندس  حامد  کریمی مسئول عمران شهرداری خاش با دکتر مجید روستاعضو هیئت مدیره و معاون سازمان بازافرینی شهری  کشور که با هماهنگی وتلاش نماینده مردم خاش در مجلس  انجام پذیرفته بود دیدار و پیرامون  طرحهای بازآفرینی شهر خاش در محلات حاشیه شهر و بافت قدیمی بحث و گفتگو کردند.

امان الله کردی  تمندانی  ریس شورای شهر خاش باتقدیر از مهندس اسماعیل حسین زهی نماینده مردم خاش درمجلس شورای اسلامی  و نیز مهندس احمدعلی موهبتی   استاندار سیستان و بلوچستان

جهت یاری نمودن شهرداری و شورا  اسلامی شهر خاش در بحث بازافرینی  عنوان کرد ، پروژه های  بازافرینی در حوزه های مختلف عمرانی از جمله، روکش آسفالت، ایجاد پارک و فضای سبز و همچنین جدول گذاری خواهد بود

وی یادآوری کرد: شهرداری خاش جز اولین دستگاه هایی استان است که مدارک و اسناد طرح ها و پروژه های خود را به ستاد بازآفرینی تحویل داد.

کردی تمندانی ادامه داد: مدیریت شهری برای ترمیم زخم عمیق بافت‌های فرسوده و بازآفرینی در بدنه جامعه و شهر نیازمند همکاری همه ارگان‌ها است.

در ادامه مهندس تمندانی شهردار خاش عنوان  کرد: بازآفرینی فرصت مغتنمی برای توسعه زیرساخت های شهری است و حوزه های مختلف شهرداری خاش باید برای به ثمر نشستن این پروژه ها اهتمام جدی داشته باشند و مکلف به رفع معارض احتمالی در اسرع وقت هستند.

وی ادامه داد: در چند ماه گذشته جلسه های فشرده و بازدیدهای میدانی زیادی برای تسریع در انجام پروژه های بازآفرینی صورت گرفت که نتیجه این جلسات و بازدیدها، پروژه های تعریف شده است.

  تمندانی عنوان  کرد: از دیگر مزایای پروژه های بازآفرینی شهری، توجه به محلات و بافت های ناکارآمد است و در همین راستا این پروژه ها در سطح محلات مختلف شهر  اجرا خواهند شد.

وی افزود: سکونت شهروندان در سکونت گاه های غیر رسمی و بافت فرسوده شهری یکی از دغدغه های اساسی در شهر است

شهردار خاش بیان کرد، مشکلاتی در خصوص حاشیه شهر خاش داریم که  در بحث بازآفرینی شهری  با همت شورا اخیر مصوب و پیگیری دریافت سهمیه قیر به طور مداوم در حال پیگیری است.تا در کوتاه مدت انجام و ایندگان ان را ادامه دهند.

وی بیان کرد: ما به عنوان خدمت‌گذار مردم در مدیریت شهری باید در مدتی که هستیم از فرصت‌ها جهت ارائه هرچه بهتر و بیشتر خدمات به مردم تلاش کنیم. وی با بیان اینکه درآمدهای شهرداری به شدت کاهش یافته است، افزود: درآمد شهرداری از محل عوارضاتی است که مردم پرداخت می‌کنند، بنابراین با توجه به شرایط بد مالی مردم  باید با استفاده از این فرصت ها با ارائه بهترین خدمات در کمترین زمان ممکن رضایت شهروندان را جلب کنیم.

وی با عنوان اینکه طرح های بهسازی شهری مبتنی بر بازآفرینی محلات با نگاه حفظ و احیاء آثار تاریخی  با رویکرد افزایش نشاط،انگیزه و حس تعلق در شهروندان در راستای ماندگاری در محلات و مشارکت در برنامه های مدیریت شهری صورت می پذیرد عنوان کرد بازآفرینی شهری با هدف خدمت رسانی به ساکنین و رفع مشکلات محله در محلات محروم  و بافت های مساله دار انجام خواهد شد

ایشان تصریح کرد: بازآفرینی بافت‌های فرسوده و حاشیه ای عمدتا در محلات فقیرنشین  انجام می گیرد که انشاالله با خدمات دهی مناسب و بازآفرینی، محلاتی مناسب با امکانات عمومی همتراز با سایر محله ها مانند ریگ اباد و فرودگاه  تحویل  شهروندان خاش دهیم و خاش  را زیبا و آباد ودر خور شان شهرندان  کنیم.

در ادامه مهندس ایوب کرد نماینده شورای شهر در شورای شهرستان ، گفت مواردی همچون وجود فضاهای متروکه و رها شده، برخی آلودگی‌ها زیست محیطی، فضاهایی که در نظام کاربری باید تغییر پیدا کنند،ملک های فرسوده و… به سیمای شهر خاش ضربه وارد کرده اند و به موضوع مهمی برای این شهر تبدیل شده و نیاز است که بازآفرینی در آنها به صورت جدی پیگیری و اجرا گردد.

ایشان ادامه داد بازآفرینی شهری با هدف خدمت رسانی به ساکنین و رفع مشکلات محله در محلات  محروم و بافت های مساله دار انجام می گیرد تا بتوان با اینگونه اقدامات، بافتهای مذکور را به محلات قابل قبول و همتراز سایر محلات شهری تبدیل کنیم

 ایشان افزود،بازآفرینی شهری سیاستی جامع و یکپارچه برای حل مشکلات بافت‌های ناکارآمد شهری است به نحوی که منجر به ارتقای شاخص‌های زیست‌پذیری و کیفیت زندگی شهروندان درمحلات کم برخوردار و بافت های قدیمی  شهر می‌شود.


پیوندها : http://www.google.com
نمایش تعداد بازدیدها : 9

بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0