پنج‌شنبه, 1 آبان 1399
عنوان : دیدارشورای اسلامی شهر خاش با فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی در راستای بهبود وضعیت ترافیك و مشكلات شهری
کد خبر : ۳۰۰۷
تاريخ :
 ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ 
ساعت : ۹:۸:۶

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

دیدارشورای اسلامی شهر خاش

 با فرمانده  پلیس راهنمایی و رانندگی در راستای بهبود وضعیت ترافیك و مشكلات شهری

 به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر خاش ،اعضای  شورای اسلامی شهر خاش ، امان الله کردی ،هوشنگ ریگی ،نصرالله کرد.ایوب کرد ،بهزاد بهادی ،محسن جمشید زهی  باسرگرد عمادالدین  رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان خاش دیدار و ـگفتگو کردند.

امان الله کردی تمندانی ضمن تشکر از حضور فرمانده راهنمایی و رانندگی شهرستان در دفتر کار  شورای شهر و نیز تبریک انتصاب جدید  ایشان در شهرستان  و تشکر از زحمات نیروی پرتلاش پلیس در ایجاد امنیت  و تأمین آرامش مردم و برقراری انضباط اجتماعی  اظهار نمود الگوی  پلیس بایستی مبتنی بر ویژگی ها و شاخص های فرهنگی و بومی این  شهر با عنوان شهر طوایف  باشد و با استفاده از اخلاق حسنه وارشاد و تعامل  با شهروندان بتواند انضباط اجتماعی را ایجاد  نمایند.

کردی تمندانی از همکاری موثر و مفید پلیس با شهرداری خاش قدردانی کردوگفت: بی شک‌ هم افزایی نیروها و امکانات این پلیس و مجموعه مدیریت شهری موجبات رفاه هر چه بیشتر شهروندان خواهد بود.

ایشان اهمیت بخشی به حوزه فرهنگ ترافیک را یکی از راهکارهای توفیق در حوزه حمل و نقل و ترافیک دانستند

 وی اظهار کرد: با یک برنامه ریزی کارشناسی شده و  با تعامل بین شورای شهر و راهنمایی و رانندگی می توان مشکلات و معضلات ترافیکی سطح شهر خاش را به حداقل رساند.

کردی تمندانی ادامه داد: مجموعه شورای شهر و شهرداری در کنار پلیس و با یک تعامل دو جانبه می توانند خدمات قابل توجهی به شهروندان ارائه نمایند و این هم افزایی موجب رفاه و آسایش بیشتر شهروندان خواهد شد و شورای شهر آمادگی لازم برای فراهم نمودن بسترهای مناسب در این زمینه را دارد.

رئیس شورای اسلامی شهر خاش تصریح کرد: باید به دنبال نصب دوربین در تمامی بلوارهای سطح شهر باشیم هر چند که در این زمینه اقداماتی صورت گرفته است ولی می بایست در تمام بلوارها دوربین نصب شوند تا شاهد کاهش آمار تصادفات و فوتی باشیم.

کردی تمندانی خاطر نشان کرد: باید برنامه ریزی خوبی در زمینه کاهش تخلفات رانندگی که منجر به فوت می شوند داشته باشیم و بودجه را به این سمت سوق دهیم که دوربین  خریداری و نصب شوند.

در ادامه بهزاد بهادری عضو شورای شهر اظهار کرد: تعامل بین راهنمایی و رانندگی و مدیریت شهری مثال زدنی و ایده آل است و این تعامل باعث شده تا در انجام پروژه ها و حل معضلات ترافیکی به نحو احسن در خدمت شهروندان گرامی باشیم.

وی تصریح کرد: شهرداری و شورای اسلامی شهر می‌تواند در کنار پلیس راهنمایی و رانندگی فضایی را ایجاد کند که خدماتی شایسته به شهروندان ارائه شود، چراکه ما معتقدیم آموزش در هر حیطه‌ای از اصول شهرنشینی می‌تواند برای رسیدن به شهری ایده آل بسیار موثر باشد و در این میان آموزش فرهنگ ترافیک به نسل‌های جدید می‌تواند در جایگاه بالاتری نسبت به سایر اصول شهرنشینی قرار گیردو بر تقویت همکاری ها و تعاملات به منظور ارتقاء سطح کمی و کیفی خدمات در حوزه حمل و نقل و ترافیک شهرخاش  تاکید نمودند.

در ادامه مهندس ایوب کرد  گفت:  با توجه به وجود زیر ساخت های لازم تدابیر مربوطه در جهت توسعه و ایجاد ظرفیت  دربخش کنترل هوشمند ترافیک ، و خرید دوربین در دستور کار قرار گیرد

مهندس کرد اظهار کرد: امروزه با افزایش جمعیت شهرها و پیچیده تر شدن زندگی شهری هرروز شاهد مشکلات عدیده‌ای هستیم و یکی از این مشکلات، مشکل ترافیک و حمل و نقل درون شهری است

وی افزود: زندگی امروز شهری واقعا بدون استفاده از ماشین سخت و شاید بی معنا باشد و به نوعی استفاده از ماشین در جوامع شهری بعنوان یک وسیله رفاهی یک امر ضروری تلقی می شود

در ادامه هوشنگ ریگی نایب ریس شورای شهر خاش با اشاره به لزوم هماهنگی بین شهرداری خاش و پلیس راهنمایی و رانندگی  تاکید کرد و گفت :پلیس راهور و شهرداری به دلیل نزدیکی حوزه کاری یک مجموعه هستند و امیدواریم با این هم افزایی بتوانیم بر معضلات سطح شهر فائق بیاییم و با هماهنگی های لازم بتوانیم در جهت توسعه هوشمند سازی در حوزه ترافیک گام برداریم.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت حفظ امنیت کارگران خدمات شهر استفاده کارگران خدمات شهری از لباس های مخصوص و مجهز به شب نما در هنگام کار در معابر شهری به خصوص در ساعات تاریکی در جهت حفظ ایمنی و سلامتی این افراد مسئله‌ای است که در شهرداری خاش مورد توجه قرار گیرد

ریگی یادآور شد: رعایت مباحث قانونی در خصوص استفاده کارگران خدمات شهری از وسیله نقلیه موتور سیکلت از جمله استفاده از کلاه ایمنی امروز مورد تاکید ما بوده و تاکید شده است کارگران بدون اخذ گواهینامه رانندگی موتور سیکلت از استفاده از این وسیله نقلیه خودداری کنند.

محسن قلندرزهی ضمن تشکر از اقدامات راهنما یی و رانندگی در خصوص اجرای انضباط اجتماعی افزود: درخواست ها و مطالبات بسیاری از طرف شهروندان مبنی بر مسدود کردن برخی معابر  و شلوغ شهری و .....به شورا گزارش شده که انتظار می رود با بررسی کارشناسی مشکل  شهروندان برطرف گردد

عضو شورای شهر  خاش با اشاره به همدلی و همکاری مسئولان شهرستان خاش، افزود: راهنما و رانندگی در ارتباط نزدیک و مستقیم با مدیریت شهری است ، و این دو مجموعه باید به صورت مستمر با هم در ارتباط باشند و با تشخیص اولویت های شهر، در جهت کاهش مشکلات شهروندان تلاش کنند.

قلندرزهی ابراز امیدواری نمود با تحکیم و تقویت همکاری های دو مجموعه مدیریت شهری و پلیس راهنمایی ورانندگی در جهت بهبود ترافیک شهر، اقدامات اساسی صورت گیرد.

در ادامه  نصرالله کرد با بیان اینکه حوادث درون شهری جز با فرهنگ سازی کاهش نمی یابد اظهار کرد: عدم توجه به قوانین راهنمایی و رانندگی باعث بروز حوادثی می شود که آثار اجتماعی بسیاری را برای افراد به همراه دارد.

وی افزود : با آموزش های لازم وتوجه به فرهنگ بومی مردم و افزایش فرهنگ رانندگی صحیح ، می توان در مدیریت ترافیک و حوادث درون شهری موفق عمل نمود ، چراکه هر گاه در انجام کارها ، فرهنگ سازی مناسب نیز صورت گرفته ، نتیجه بهتری عاید جامعه شده است .

در ادامه رییس پلیس راهنمایی و رانندگی سرگرد عمادالدین گفت من آمادگی این را دارم در کنار شهرداری برای بهبود شرایط ترافیکی و کاهش آمار تصادفات این شهر تلاش کنم.

وی عنوان کرد: از اعضای شورا درخواست داریم بودجه‌شهرداری را به سمت مسائل ترافیکی سوق دهند تا در کنار هم برای باز کردن این گره تلاش کنیم.

 سرگردعماد الدین گفت: ماده ۲۳ تخلفات رانندگی ۶۰ درصد درآمد جریمه‌های راهنمایی و رانندگی متعلق به شهرداری است، راهنمایی رانندگی به وظیفه خود که برخورد با جرائم رانندگی است را انجام می‌دهد و گرفتن این حق از مرکز وظیفه شهرداری است.

فرمانده  پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان خاش بیان کرد: زیرساخت شهری برای تردد سواری‌های سبک ساخته می‌شوند و متأسفانه کامیون‌ها در شهر خاش تردد زیادی دارند.

عماد الدین با تأكيد بر اينكه كاهش حوادث رانندگي و ارتقاء فرهنگ ترافيكي با تلاش مضاعف، احساس مسئوليت و همت همگاني امكان‌پذير است تصريح كرد: انتظار از نقش‌آفريني پليس به تنهايي در حوزه‌ي پيشگيري و كاهش حوادث و سوانح رانندگي شايسته نيست .

وي تصادفات را محصول تخلف رانندگان بي‌توجه به قانون دانست و گفت: هر گونه بي‌توجهي به قوانين و مقررات رانندگي تخلف بوده و با فرد خاطي برابر قانون برخورد خواهد شد .

عمادالدین، كار مأموران پليس راهنمایی را در برخورد با رانندگان متخلف به طبيب و پزشكي تشبيه كرد كه دارويي تلخ، اما شفابخش براي درمان مريضش تجويز مي كند .

 وی بستن كمربند ايمني را مهمترين عامل تضمين‌كننده در پيشگيري از مرگ و مير، ضربه‌ها و خونريزي‌هاي مغزي حاصل از تصادفات دانست و گفت:  تحقيقات و آمار پزشکان نشان مي‌دهد که موثرترين وسايل کاهش مرگ و مير و جراحات جدي در تصادفات، کمربند ايمني است.

 

ایشان با اشاره به اينكه حداكثر مدت زمان بستن کمربند ايمني فقط ۱۰ ثانيه است گفت: بستن كمربند ايمني را جدي بگيريد و به خاطر اين ۱۰ ثانيه زندگيتان را به خطر نياندازيد .


پیوندها : http://www.google.com
نمایش تعداد بازدیدها : 45

بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0