• ساعت : ۱۱:۱۷:۴۹
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ 
  • تعداد بازدید : 354
  • کد خبر : ۲۹۸۷
حضور مدیر شبكه بهداشت و درمان شهرستان در جلسه شورای اسلامی شهر خاش
حضور مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان در جلسه شورای اسلامی شهر خاش

به گزارش سایت اطلاع رسانی شورای اسلامی و شهرداری خاش ،مهندس خدایار ریگی ماریشان رییس شورای اسلامی شهر خاش گفت  در ارتباط با سلامت شهروندان و پیشگیری از شیوع ویروس کرونابا حضور دکتر رضا کرد رئیس شبکه بهداشت و درمان و دکتر نقی زاده رییس مرکز بهداشت ، اعضای شورای اسلامی شهر خاش در دفتر شورای اسلامی  شهر با موضوع راههای پیشگیری از ویروس کرنا ،مالاریا، تب دنگ،فاضلاب خانگی و......بحث و تبادل نظر شد.
وی ادامه داد در این نشست که با محوریت پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا ویروس،مالاریا ،تب دنگ  و موضوعات مشترک با مدیریت شهری برگزار شد، ضمن تبیین راه های پیشگیری از شیوع ویروس کرونا،و.. نشانه و تهدید های این بیماری ها نسبت به شهروندان مورد بررسی قرار گرفت و بر آموزش و اطلاع ‌رسانی درست برای پیشگیری از شیوع این ویروس تاکید شد.
رییس شورای شهر ضمن تاکید بر اتخاذ تدابیر ویژه برای کنترل و جلوگیری از شیوع کرونا ویروس و مالاریا ،تب دنگ در شهر و فاضلاب خانگی عنوان کرد باید برنامه آموزشی ویژه جهت ارتقاء سطح آگاهی مردم ارائه گردد.
مهندس ریگی ماریشان با تشکر از اقدامات صورت گرفته در سطح شهر توسط شبکه بهداشت بیان داشت: سلامت مردم اولویت اصلی و اساسی شورای اسلامی و شهرداری خاش است و با جان مردم و سلامت آنان هیچ مماشاتی نداریم و مجموعه شورای و شهرداری از هیچ کوششی در جهت بهداشت و سلامت مردم فروگذار نخواهند کرد .
درادامه، رئیس و اعضاء شورای اسلامی به بیان مشکلات و خواسته های مردم در حوزه سلامت، بهداشت ،فاضلاب و.... پرداختند و در خصوص راهکارهای دفع موانع و مشکلات و همچنین برنامه ها و اولویت ها ی بهبود خدمات رسانی و ارتقاء سلامت مردم بحث و گفت و گو شد.
دکترکردمدیرشبکه بهداشت  گفت تشکیل تیم های آموزشی، از سوی شبکه بهداشت  برای برگزاری برنامه های آموزشی گسترده در سطح شهرستان و ادارات و اماکن، تهیه پوستر، تراکت و کلیپ های آموزشی و نشر آن در فضای مجازی و نیز فضای حقیقی، تشدید بازرسی از اماکن عمومی و برخورد لازم با متخلفان بهداشتی، برخورد قضایی با افرادی که به هر شکلی قصد دامن زدن به شایعات و سوء استفاده از شرایط موجود را دارند، تجهیز و پاکسازی کلیه سطوح حساس ادارات، اصناف، اماکن عمومی به مواد ضد عفونی کننده، دور کردن جامعه از شایعات مسموم و مخرب از اهم فعالیت روزمره همکارانم در شبکه بهداشت  بوده است.
وی با ارائه گزارشی ضمن بیان اهمیت سلامت، ویروس کرنا  و پیشگیری در ارتقاء سلامت جامعه،فاضلاب های خانگی و نقش جایگاه مشارکت مردم و شوراها ، به سطوح ارائه خدمات در سیستم شبکه بهداشت و درمان اشاره نمود و گزارش کاملی از وضعیت ارائه خدمات بهداشتی درمانی و آمار خدمت رسانی و شاخص های بهداشتی و سلامت شهرستان را ارائه داد و خواستار توجه و مساعدت و حمایت بیشتر شورا به بخش بهداشت و پیشگیری شد.
امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.14.0
    V5.7.14.0