• ساعت : ۱۱:۳۸:۴۴
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ 
  • تعداد بازدید : 218
  • کد خبر : ۳۰۱۲
به منظور پیگیری و بررسی امورات مخابرات، دیدار و نشست شورای اسلامی شهرخاش با مسئول اداره مخابرات این شهرستان صورت گرفت

به منظور پیگیری و بررسی امورات مخابرات، دیدار و نشست شورای اسلامی شهرخاش با مسئول اداره مخابرات این شهرستان صورت گرفت.

به گزارش سایت اطلاع  رسانی  شورای اسلامی و شهرداری خاش دراین نشست  اهم مسائل، مشکلات و پروژه های دردست اجرای حوزه مخابرات مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

درابتدای این نشست امان الله کردی تمندانی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و تلاش های ریاست و مجموعه مخابرات شهرستان بر اهتمام جدی و تلاش بیشتر جهت رفع مشکلات ونواقص خصوصاًقطعی تلفن های ثابت وبحث تقویت آنتن دهی تلفن های همراه و همکاری با این اداره جهت حل مشکلات شهروندان  و..‌... تاکید نمودند.

در این جلسه توسعه شبکه تلفن های همراه و ثابت درسطح شهرو روستاهای شهرستان،تسریع در اجرای پروژه های عمرانی خدماتی شرکت مخابرات،نظارت بیشتربرپروژه های فیبر نوری،ایجاد سازو کار مناسب جهت جلوگیری از سرقت اموال و تجهیزات و تعویض شبکه های کابلی فرسوده و .... از دیگر موارد مطروحه ازجانب ریاست شورای اسلامی شهر خاش بود.

رئیس شورای اسلامی شهر خاش  با گله‌مندی از عملکرد شرکت مخابرات در این شهر گفت: متاسفانه بارها ضعف  مرکز مخابرات این شهرستان توسط همشهریان به دفتر کار این شورا گزارش شده  است.

وی افزود:  مردم انتظار ارتقای خدمات مخابرات  را در این شهر دارند اما بحث هزینه، با وجود قطع بودن تلفن ثابت و نیز قطعی خطوط در مناطقی مانند پشت کوه،ولان،تمندان وکوشه و .... نارضایتی مردم را دربرداشته است.

ایشان  با اشاره به عدم زیرساخت ها  مناسب درشهرستان وشرایط خاص شهرستان با اپدیمی ویروس کرنا ، تاکید کرد: باید جهت احداث زیرساخت تلاش شود که اکنون با بروز شیوع بیماری کرونا افزایش ترافیک روی شبکه باعث نشودکه سرعت اینترنت کاهش یابد و برخی کاربران به ویژه برای اموری مانند آموزش آنلاین با مشکل مواجه باشند.،واز طرفی برخی از کارکنان اداری که بر اساس تعریف دورکاری ناچار به انجام امور اداره های خود از طریق اینترنت در منزل میشوند با کاهش سرعت اینترنت با مشکلات زیادی مواجه باشندو نتوانند کارهای خود را آنطور که باید پیش ببرند.

رییس شورا افزود همه؛ خدمات از جمله ثبت نام، تغییر نام خط تلفن ثابت و همراه، فروش ADSL مخابرات، پرداخت قبض تلفن باید  با سهولت  انجام  شود

کردی در ادامه با اشاره به عملکرد ضعیف مخابرات و بحث انتن و تلفن ثابت  در بعضی از محلات مانند ابترش و ریگ اباد  گفت: مشکلاتی نیز در بخش کابل سرقتی وجود دارد.

وی خدمات دهی در این محلات و نیز بعضی از روستاها را مطالبه به حق مردم دانست و تصریح کرد: یکی از خواسته های مردم شهر در مراجعه به شورا، پیگیری انتن و مشکل تلفن ثابت  بود و از عدم پاسخگویی تلفنی به شهروندان  گلایه داشتند.

کردی در ادامه با اشاره به عملکرد ضعیف مخابرات و بحث انتن و تلفن ثابت  در بعضی از محلات مانند ابترش و ریگ اباد  گفت: مشکلاتی نیز در بخش کابل سرقتی وجود دارد.

وی خدمات دهی در این محلات و نیز بعضی از روستاها را مطالبه به حق مردم دانست و تصریح کرد: یکی از خواسته های مردم شهر در مراجعه به شورا، پیگیری انتن و مشکل تلفن ثابت  بود و از عدم پاسخگویی تلفنی به شهروندان  گلایه داشتند

ایشان ادامه داد توسعه زیرساخت های اینترنت در محله‌های خاش در دستور کار مخابرات  قرار گرفته و بهره‌برداری از این طرح ها در کوتاه مدت هدف‌گذاری گردد

وی اظهار داشت: ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های موجود برای اکنون و همزمان با بازگشایی دانشگاه‌ها و مدارس پاسخگو نیست لذا موج سوم اپیدمی ویروس کرونا ممکن است که مدارس و دانشگاه ها را در پاییز امسال تحت تاثیر قرار دهدو مجبوریم که به سمت فضای مجازی برویم.

در ادامه مهندس ایوب کرد عضو شورای شهرستان ، با اشاره به مشکلات تلفن و اینترنت در روستاهای شهرستان خاش گفت شهرستان در بحث مخابراتی آنگونه که باید توسعه نیافته است و کمبودهای زیادی از این نظر در شهرستان وجود دارد که سبب بروز مشکلات شده است وبا توجه به اینکه تلفن و اینترنت در این عصر از نیازهای اساسی زندگی مردم است و می‌توان گفت در حال حاضر بسیاری از خدمات اجتماعی، اقتصادی، آموزشی و غیره از طریق شبکه مخابراتی و زیرساخت‌های مربوط به آن فراهم می‌شود.

وی ادامه داد در قرن جدید، که قرن ارتباطات و تکنولوژی است و اینترنت نقش تاثیرگذاری در زندگی مردم ایفا می‌کند، گرایش مردم به استفاده از اینترنت و احساس نیاز به این فناوری رو به افزایش است.

 وی ادامه داد با توجه به ضرورت و دسترسی به ارتباطات،  روستاهای   بخش پشت کوه، چاهک،تمندان و .... از آنتن دهی خط موبایل و خط تلفن ثابت محروم هستند.

در ادامه مهندس بهزاد بهادری با اشاره به مبحث اموزش شهروندان به مشکلات شهروندان خاش اشاره و گفت  که مودم به علت خراب یا متصل نشدن به اینترنت خاموش است،و یاتلفن  قطع بوده ولی باز هم در قبض تلفن آن‌ها کارکرد، آورده شده است.

وی تصریح کرد: از مخارات انتظار می‌رود نسبت به پیگیری برای رفع این مشکلات و خدمات‌رسانی بهتر به ساکنان محلات غیربرخوردارشهر و روستاها اقدام کنند.

بهادری تاکید کرد: آنتن‌دهی ضعیف در برخی مناطق شهرستان خاش، و ضعف در زیرساخت‌ها از مهمترین مشکلات مخابراتی این شهرستان به‌شمار می‌رود.

وی افزود: مسوولان شرکت مخابرات رفع مشکلات زیرساختی و تقویت آنتن تلفن همراه در شهرستان خاش را جزو برنامه‌های اولویت‌دار خود قرار دهند

هوشنگ ریگی  در این نشست  ضمن اشاره به نقش ارتباطات در زندگی امروزی و زیرساخت های شهری  ،اظهار داشت: مخابرات  تمام تلاش خود را بکند که با نصب تجهیزات جدید در سطح شهر ، پوشش و ظرفیت شبکه تلفن همراه را افزایش داده و برای رفع مشکلات ارتباطی مردم  شهرستان  خاش قدم بردارد.

در ادامه نصرالله کرد  عضو شورا شهر عنوان کرد مشترکان اینترنت مخابرات درخاش با چالش‌های بسیاری مواجه هستند و از سرعت اینترنت و تلفن ثابت  گلایه دارند.

وی افزود قطعی مکرر ، انتن ،وتلفن ثابت گلایه امروز بیش‌تر مشترکان اینترنت مخابرات در  شهرستان خاش است.

در پایان با گزارش ریس شرکت مخابرات خاش جلسه خاتمه یافت.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.14.0
    V5.7.14.0