پنج‌شنبه, 18 آذر 1400
  • ساعت : ۸:۴۱:۳۴
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۸/۲۰ 
  • تعداد بازدید : 12
  • کد خبر : ۳۰۶۱
نشست مدیریت اموزش و پرورش با اعضای شورای شهر خاش
نشست مدیریت اموزش و پرورش با  اعضای شورای شهر خاش

🖥️به گزارش سایت اطلاع رسانی شورای اسلامی و شهرداری خاش،هاشمزهی مدیر اموزش و پرورش شهرستان خاش با حضور در دفترمحل کار شورای اسلامی شهرخاش با دلاور شهنوازی رییس و خدایار ریگی ماریشان،ملک محمد کردی،ملک اعظم محمودزهی،امان الله کردی،اسحق جمالزهی و نصرالله کرد اعضای شورای شهرخاش  دیدار کرد.

🔹هاشمزهی در این دیدار، کار درآموزش وپرورش را نیازمند حمایت تمام ادارات و نهادها دانست و از شورای شهر وشهرداری به عنوان پشتوانه‌های محکم برای آموزش و پرورش یاد نمود و ابراز امیدواری کرد که با مساعدت‌های همه جانبه‌ بتوان آموزش وپرورش خاش را به اوج قله‌های بالندگی و پویایی به لحاظ آموزشی و پرورشی رساند.

🔹در این دیدار ابتدا اعضای شورای شهر نقطه نظرات خود را پیرامون آموزش و پرورش، شهرداری و شیوه همکاری خصوصا در بحث آموزش شهروندی بیان کردند.

🔹دلاور شهنوازی رییس شورای شهر در ابتدای این جلسه با خیر مقدم به میهمان ارجمند جلسه با مهم شمردن تعلیم و تربیت و بحث آموزش وپرورش عنوان کرد: آموزش و پرورش ما مانند اقتصاد دارای مشکلاتی است و لازم است در جهت آموزش مهارت ها در کنارمعلومات قدم برداریم.

🔹رییس شورای شهرخاش عمده مشکلات آموزش و پرورش را دراین شهر مقاطع متوسطه و در سطح بالاتر دانست و ابراز داشت: مجموعه شهرداری و شورای شهر خاش آماده ی هر گونه همکاری و تعامل با آموزش وپرورش شهرستان در جهت حل مشکلات خصوصا در بحث فرهنگی است.

🔹ایشان عنوان کرد همکاری بین  ادارات کلید واژه ی مهمی است که در صورت تحقق خیلی از مشکلات اداری شهرستان حل می شود و انتظار داریم آموزش و پرورش و شهرداری بتوانند در این زمینه همکاری خوبی داشته باشند.
🔹شهنوازی اظهار داشت: احترام ویژه ای برای فرهنگیان قائل هستم خصوصا اعضای فرهنگی شورای شهر خاش و خود را همواره دانش آموز می دانم.

🔹شهنوازی نسبت به آموزش برخی مدارس و دبیران، بحث خوابگاه و... و مکاتبات با این شورا انتقاداتی داشت و از مدیر آموزش وپرورش خواست نسبت به حل آنها اقدام کند.

🔹در ادامه امان الله کردی گفت: لازم است هم مجموعه شهرداری و هم آموزش وپرورش در بحث آموزش شهروندی جدی باشیم و همه ی برنامه های فرهنگی در جهت آموزش شهروندی باشد.

🔹کردی ادامه داد   آگاه هستیم که بهترین زمان آموزش ،آموزش در سنین پایین و مقاطع ابتدایی است و لازم است آموزش وپرورش و شهرداری در جهت آموزش های شهروندی و سایر مسائل فرهنگی تعامل دو سویه داشته باشند.


🔹ملک اعظم محمودزهی عضو شورای شهر  نیز در صحبت های کوتاهی آموزش وپرورش را به دلیل آن که بخش عمده از زندگی انسان در آن سپری می شود را خانه دوم انسان باید نامید و افزود: انتظار داریم آموزش و پرورش شهرستان خاش در جهت توسعه علمی، سیاسی و اجتماعی شهرستان قدم بردارد و شورای شهر و شهرداری خاش آماده هرگونه همکاری با مجموعه آموزش وپرورش است.

🔹در ادامه این جلسه ملک محمد کردی نایب رئیس شورای اسلامی شهر خاش نیز ضمن تقدیر از زحمات و تلاشهای مجموعه آموزش و پرورش شهرستان خاش در شهر خاش در جهت ارتقای سطح کیفی و کمی آموزش و تعلیم و تربیت فرزندان شهر خاش گفت : امروز به واسطه همه زحمات معلمین شاهد پیشرفت و ارتقای سطح علمی دانش آموزان در سطح مدارس هستیم و علی رغم وجود برخی از مشکلات شاهد خدمات رسانی و پوشش دهی خوبی از سوی آموزش و پرورش می باشیم و لازم می دانم  از همه فرهنگیان و معلمین بویژه ریاست آموزش و پرورش خاش تقدیر و تشکر نمایم.

🔹 نصرالله کرد عضو شورای اسلامی شهر خاش نیز که خود از فرهنگیان شهر خاش است ، گفت : معلم با تلاش فراوان در صدد آموختن دانشی است که برای باور ساختن ذهن محصلان یک جامعه باید به بهترین وجه با نگرش به نسل و زمانه فعلی انتقال داده شود.
🔹وی در ادامه یادآور شد : معلیمن بطن فرهنگ و تمدن یک جامعه و  سفیران علم و آموزش هستند و در هر جایگاهی به فکر تعلیم و دانش اند تا نسلی فهیم و مؤثر و دارای ارزشهای انسانی را به جامعه تحویل و اثرات خیر و برکت برای اجتماع باشند و بی شک با تلاشهای جناب هاشمزهی این هدف هر روز رنگ و بویی واقعی تر در شهر خاش به خود میگیرد.

🔹خدایار ریگی ماریشان در ادامه با اشاره به اینکه کار و رفتار معلمان همانند سیره پیامبران است، تصریح کرد: تلاش های معلمان در جامعه و کشور موجب اعتلای تعلیم و تربیت و رشد و آگاهی جامعه است که در نهایت به داشتن جامعه سالم و پویا و اشاعه فرهنگ غنی اسلامی در کشورمان منجر خواهد شد.
🔹وی همچنین بر تعامل بین شهرداری و اعضای شورای شهر جهت رفع مسایل و مشکلات موجود در سطح شهر تاکید کرد و گفت:امیدواریم با تعامل و همکاری بین مجموعه شهرداری و آموزش و پرورش در حوزه های مختلف اجتماعی، فرهنگی و آموزش شهروندی و... بیش از پیش گام برداریم.

🔹 اسحق جمالزهی در ادامه با بیان این نکته که اعضای شورای شهر خاش نماینده مردم در پارلمان شهری هستند، تصریح کرد: با توجه به اینکه اعضای شورای شهر نماینده مردم هستند انتظار داریم در برخی مسائل نقطه نظرات آن شنیده و با آنها مشورت شود.

🔹ایشان اظهار داشت: خوشحالم که مدیریت آموزش وپرورش خاش به اهل آن سپرده شده است.
🔹جمالزهی در پایان صحبت های خود گفت: مشکلات فرهنگی جامعه و شهر فقط از طریق کار فرهنگی و تعامل آموزش وپرورش با شهرداری و شورای شهر ممکن است.

🔹🔹🔹در پایان هاشمزهی با تشکر از اعضای شورا  دغدغه شورا را در خصوص مسائل فرهنگی و آموزشی به جا دانست و اظهار امیدواری کرد به کمک شوراشهر بتواند در جهت حل موانع و مشکلات گام بردارد.

🔹وی ادامه داد دغدغه های فرهنگیان،مردم و شورای شهر را میدانم
و شورای شهر خاش با توجه به جنس آن باید با هماهنگی با آموزش وپرورش در جهت امنیت اخلاقی، اجتماعی و معظلات اجتماعی قدم بردارد و بدانیم که این کارها باعث امنیت شهر می شود و راندمان کار بالا می رود و در واقع کار شهرداری و شورای شهر هم راحت تر می شود.

🔹مدیر آموزش وپرورش خاش عنوان کرد: ظرفیت و نیروی انسانی خوبی داریم در کنکور امسال8نفر پزشکی، 23نفر پیرا پزشکی، 40نفر مهندسی و 60نفر پذیرش در دانشگاه فرهنگیان داشتیم.
🔹وی با اشاره به احداث خوابگاه در دشت رباط و دشت اب خان ادامه داد، باید نارسایی ها را شناسایی کنیم و همه پای کار بیایند تا مشکلات اموزشی به حداقل برسد.
🔹ایشان بزرگترین دستاورد اداره اموزش و پرورش  را مدرسه دارالفنون برشمرد و گفت 78مدرسه در شهر خاش و بخش های ان توسط خیرین عزیزاحداث گردیده است و در این میان نماینده مردم خاش در مجلس کمک شایانی در بحث اموزش به این اداره نموده است.
🔹ایشان  اظهار داشت: ترکیب فعلی شورای شهر خاش با توجه به اینکه چهار عضو آن از جامعه فرهنگیان می باشد ترکیب مناسبی است و قطعا نگاه فرهنگی بر شورای شهر خاش نگاه غالبی است.

🔹مدیر آموزش وپرورش خاش همکاری و تعامل آموزش وپرورش و شورای شهر را اصل مهمی دانست و عنوان کرد: انتظار داریم و تلاش می کنیم این تعامل بیشتر هم شود تا بتوانیم بخشی از مشکلات فرهنگی را حل کنیم.

🔹وی در ادامه صحبت های خود ابراز داشت: مردم به شما اعتماد کردند و در واقع اعضای شورای شهر عصاره ی مردم هستند پس باید بدانیم اکثر مردم به نحوی با آموزش و پرورش در ارتباط هستند و باید از نقطه نظرات شورای شهر استفاده کنیم.
امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.14.0
    V5.7.14.0